Serial „Prosto w serce” opowiada o seksownej bokserce (w tej roli Anna Mucha) Monice, która z małego miasteczka przyjeżdża do Warszawy, by spełnić swoje marzenia.

Serial jest „popołudniówką” stacji TVN emitowaną pięć dni w tygodniu.

„Prosto w serce” to polska wersja argentyńskiego serialu z Natalią Oreiro.

Razem z Anią Muchą w serialu pojawia się Filip Bobek oraz Małgorzata Socha.

Główni bohaterowie serialu „Prosto w serce” to Monika Milewska (Anna Mucha) i Artur Sagowski (Filip Bobek).

Monika zawsze miała „pod górkę”. Opuszczona w dzieciństwie przez swoją matkę wychowywała się w domu dziecka. Monika wie, że musi liczyć na siebie i nikt za nią trudnych i ważnych decyzji nie podejmie. Jej życie to ciągła walka – dosłownie i w przenośni – Monika zarabia przecież na życie jako bokserka.

Artur – wykształcony ekonomista z zamożnej warszawskiej rodziny, od dziecka realizował swoje pasje. Z sukcesami ścigał się w rajdach samochodowych, a niedawno objął fotel prezesa w rodzinnej firmie. Nie ma w nim jednak cienia snobizmu, ani wywyższania się. Ceni sobie w ludziach dobro i tym też kieruje się w życiu.

Ona – licząca każdy grosz i On – podpisujący milionowe kontrakty. Na dodatek, każde z nich z poukładanym już życiem osobistym… Co wydarzy się w serialu „Prosto w serce”? Czy to typowa współczesna historia Kopciuszka, gdzie biedna dziewczyna zakochuje się w bogatym właścicielu firmy, a później żyją długo i szczęśliwie?

Tak czy inaczej, zanim to nastąpi bohaterowie serialu „Prosto w serce” muszą pokonać wiele przeciwności losu.